تبلیغات گوگل ادوردز یا سئو ؟ کدام یک بهتر است ؟

هیچ فروشگاه اینترنتی بدون داشتن سئوی قوی و استفاده از تبلیغات صحیح نمی تواند به کسب درآمد برسد . هدف اصلی این مقاله فروشگاههای اینترنتی می باشند چون درصد کمی از وب سایتها وجود دارند که بخواهند از گوگل ادوردز فقط برای دریافت بازدید کننده مستقیم با پرداخت هزینه نسبت به کلیک استفاده کنند و عملا اینکار بی فایده می باشد . می خواهیم ببینیم آیا استفاده از گوگل ادوردز بدون سئو به تنهایی می تواند باعث فروش شود ؟ سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی گوگل ؟ پرسش هایی است که در ادامه به صورت کامل توضیح داده می شود .

گوگل ادوردز چست ؟

” سیستم تبلیغات کلیکی شرکت گوگل ” که نسبت به هر کلیک از وب مستر یا همان مدیر وب سایت نسبت به کمیپن ساخته شده هزینه ای دریافت می کند . به عبارت ساده تر محل اصلی کسب درآمد شرکت گوگل از جستجوهای انجام شده و تبلیغاتی که در معرض دید میلیون ها کاربر در ماه یا روز قرار می گیرد .
یک روش فوق العاده هم برای وب مستران هم برای گوگل .

سئو چیست ؟

به کاربردن یکسری فاکتور و دستورات از پیش تعیین شده و متغیر که باعث می شود یک وب سایت با تمام زیر مجموعه هایی که در دل خود دارد در نتایج اول جستجوی گوگل نمایش داده شود . به عنوان مثال کاری کنیم که وقت کاربر سه کلمه “هارد تحت شبکه” را در موتور جستجوی گوگل search می کند در همان صفحه اول نمایش داده شود .

برای رسیدن به کسب درآمد در دنیای دیجیتال یکسری از کارها در چهار چوب استاندارد به صورت دائمی باید مورد استفاده قرار بگیرد . مثل سئو ، ایمیل مارکتینگ ، تبلیغات ، سوشیال مارکتینگ یا همان بازاریابی شبکه های اجتماعی و … که این 4 فاکتور مهمترین آنها می باشند .

اگر شما فقط از طریق سئو بخواهید محصولات خودتان را بفروشید باید به این مهم دقت داشته باشید که سئوی تمام کلمات و واژه های مربوط به محصولات شما کاری فوق العاده مشکل و زمان بر می باشد و به هیچ وجه نمی توانید صد در صد شاخه های فروشگاهتان را سئو کنید . از طرفی سئو بسیار کار سخت و زمان بری می باشد که این بازه زمانی در هر صورتی برای شرکت شما یکسری هزینه به همراه دارد .

اگر شما پتانسیل فروش صد در صدی محصولاتتان را داشته باشید فقط از طریق سئو می توانید تا 50 درصد به نتیجه برسید دلیل این ادعا هم بر می گردد به توضیحاتی که در بخش بالا به آن اشاره کردم و امکان این وجود ندارد که هیچ وب سایت یا فروشگاهی در تمام قسمت های زیر مجموعه وب سایت بتواند در نتایج اول گوگل باشد . کافیست یک خروجی از محصولات فعال وب سایتتان بگیرید و نسبت آن به تعداد سفارشات ثبت شده سایتتان را در بیاورید .

بنده همیشه به این نکته حائز اهمیت اشاره کرده ام که اصلی ترین فاکتور برای یک وب سایت “سئو” می باشد . شما بدون سئو در صورتیکه پول نداشته باشید یک روز هم نمی توانید از طریق وب سایتتان کسب درآمد کنید و یکی از المان های مهم برای نگهداری و افزایش طول عمر وب سایت سئو می باشد . همانطور که در توضیحات هم به آن اشاره کرده ام با استفاده از سئو در هر صورتی با یک درصد مشخص بعد از یک بازه زمانی و رعایت یکسری اصول به درآمد خواهید رسید . اما بدون سئو خیر .

اما گوگل ادوردز !!! شاید در همین ابتدا این سوال برای شما بوجود بیاید که محصولات شما دارای سود پایینی هستند مثل قطعات کامپیوتر ، چطور می شود با این مقدار سود کم از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کرد ؟ سوال مهمی است که در ادامه به آن پاسخ میدهم

شما زمانی باید از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنید که نتایج حاصله به سود یا برابر با مبلغی که پرداخت کرده اید ختم شود. اگر راه اندازی یک کمپین برای شما سودی ندارد سراغ گوگل ادوردز نروید . البته ایجاد یک کمیپن تبلیغات کلیکی گوگل بسیار مهم است و باید به سراغ افرادی بروید که هزینه تبلیغات شما را تا 90 درصد کاهش بدهند . وقتی اینکار انجام شود کمپین شما با یک مقدار سود هم به ضرر نخواهد رسید که اینکار نیاز به تخصص و یک مدت زمان خاص دارد .

 

تبلیغات گوگل ادوردز یا سئو ؟ کدام یک بهتر است ؟ بنده همیشه موافق با هر دو فاکتور و استفاده به صورت همزمان از آنها بوده ام . اول سئو بعد تبلیغات ، ایمیل مارکتینگ ، شبکه های مجازی
چرا اول سئو ؟ به دلیل اینکه سه روش بعد از سئو در صورت قطع شدن فروش شما متوقف شده و نمی توانید کسب درآمدی داشته باشید . تا زمانیکه پول داشته باشید می توانید از تبلیغات ، ایمیل مارکتینگ ، شبکه های مجازی کمک بگیرید . خیلی از کسب و کارهای نوپا پشتوانه مالی ضعیفی دارند و همین امر پاسخ به این سوال می باشد . اما سئو یک روش اصولی و ماندگار می باشد که لازمه هر وب سایت اینترنتی است . بهترین ، زیباترین ، پرسرعت ترین و هر چیزی که شما برای یک وب سایت نمره صد اگر در نظر بگیرید وقتی در نتایج گوگل نمایش داده نشود به نظرم بنده نمره آن وب سایت صفر است . هیچ وب مستر و شرکتی دوست ندارد بابت هزینه ای که برای راه اندازی و نگهداری یک سایت پرداخت می کند نتیجه ای بدست نیاورد .

گوگل ادوردز به شما کمک می کند از شاخه هایی که سئو نیستند هم کسب درآمد داشته باشید و همین قابلیت پتانسیل 50 درصدی فروش شما را تقریبا 30 درصد رشد میدهد . اگر 50 شاخه محصول داشته باشید که 20 شاخه آن در نتایج اول نمایش داده شود با استفاده از تبلیغات کلیکی می توانید شاخه های باقیمانده را هم در نتایج صفحه اول نمایش بدهید و این یعنی فروش بیشتر .
گوگل ادوردز به طور مستقیم بر روی رنگ وب سایت شما تاثیر میگذارد زیرا رنگ از روی آمار بازدید تعیین می شود که گوگل ادوردز تا زمانیکه پول پرداخت می کنید آمار بازدید واقعی برای وب سایت شما میفرستد که باید از این ویژگی نهایت استفاده را ببرید .
پس گوگل ادوردز گزینه مناسبی برای افزایش فروش می باشد که بهتر است به صورت همزمان با سئوی وب سایت انجام شود که نتایج آن ملموس و به نفع شما باشد .

مطالعه بیشتر