گلچین فونت فارسی بصورت رایگان

امتیاز 5.00 ( 1 رای )
نوع فایل
TTF
حجم فایل
2 مگابایت
تاریخ انتشار
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
تعداد بازدید
447 بازدید
رایگان
  دانلود رایگان

گلچین فونت فارسی با حجم حدود 2 مگ

گلچین فونت فارسی

این مجموعه فونت فارسی گلچین شده توسط سایت تج ایران می باشد که بصورت رایگان برای عموم کاربران آزاد است  می توانید دانلود و استفاده کنید

درصورت بروز هرگونه مشکل در دانلود فایل مارا در جریان بگذارید

 

گلچین فونت فارسی

تعریف فونت از ویکی پدیا:

به مجموعه‌ای از یک الفبایِ کامل و هم‌خانواده، با حالت‌های مختلفِ حروف و دیگر کارکترهایِ (اعداد و علائمِ) موردِ نیازِ حروفچینی، قلمِ رایانه‌ای و در انگلیسی تایپ‌فیس (به انگلیسی: Typeface) گفته می‌شود. از سویِ دیگر، به هر یک از حالت‌ها و اجزایِ این مجموعه که شاملِ حروف، اعداد و دیگر علائمِ نگارشی می‌باشند، فونت (به فرانسوی: fonte) (به انگلیسی: font خوانده می‌شود: فانت /fɑ:nt/) می‌گویند.

امروزه در محافلِ عمومی و با توجه به حروفچینیِ جدید و نوری، واژه‌یِ فونت نسبت به تایپ‌فیس، رواجِ بیشتری یافته‌است. می‌توان گفت، مجموعه‌یِ حرف‌هایی که با رابطه‌هایِ گرافیکی تصویرِ نوشتاریِ یک زبان را نشان می‌دهند، قلمِ رایانه‌ای نامیده می‌شود که گاه در فارسی نیز، به پیروی از انگلیسی، آن را فونت می‌خوانند.

هم در حروف‌چینی سنتی و هم در کاربرد مدرن واژه فونت برای اشاره به مکانیسم طراحی تایپ‌فیس به کار می‌رود. در حروف‌چینی سنتی فونت از جنس چوب یا فلز ساخته می‌شد، امروزه فونت یک فایل دیجیتال است.

تفاوتِ فونت‌هایِ سنتی با فونتِ دیجیتال

فونت در چاپِ سنتی عموماً از قطعه‌هایِ فلزی(سربی) ساخته می‌شد. به این صورت که سربِ گداخته را در قالبهایی که به شکلِ حرفهایِ الفبا بود، (و گاهی شکل‌هایِ دوحروفی مانندِ: “لا” یا بیشتر مانندِ:”ریال” و “الله” و نیز دیگر نشانه‌هایی که در نوشتن به‌کارمی‌روند، همچون “، :، [، * و $،) ریخته‌گری می‌کردند. فونت در فضایِ دیجیتال گونه‌یی نرم‌افزار است. در این نرم‌افزار حرفها و دیگر نشانه‌هایِ نوشتاری را به شکلِ مجموعه‌یی از کاراکترها (بُرداری یا غیرِبرداری) به وسیله‌یِ برنامه‌هایی مانندِ FontCreator یا Fontlab Studio یا font forge طراحی می‌کنند


توضیحات:

پسوند: ttf

رمز tejiran.ir

حجم کلی: 2 مگابایت


درصورت بروز هرگونه مشکل در دانلود یا اجرا با ما در ارتباط باشید

اگر این فایل مورد پسند شما بود بالای مشخصات، به این فایل امتیاز دهید

نظرات خود را زیر همین مطلب برای ما ارسال کنید

مطالعه بیشتر

   راهنمای دانلود:
  • تمامی رمز فایلهای سایت www.tejiran.ir یا tejiran.ir می باشد
  • لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت فعال میشود
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید
  • لطفا ایمیل واقعی خود را وارد کنید تا درصورت خرابی لینک یا مشکل در دانلود به ایمیل شما ارسال شود